Kotły gazowe Łódź
Kotły gazowe Łódź dzielą się na kondensacyjne i tradycyjne. Użycie w instalacji kotłów kondensacyjnych ma dużą przewagę nad tradycyjnym rozwiązaniem. Dzięki ich konstrukcji spaliny zostają schłodzone do niskiej temperatury (30-40 stopni Celcjusza). Przy takim rozwiązaniu oszczędzamy energię, która w tradycyjnym rozwiązaniu uchodzi przez komin. Tajemnicą działania kondensacyjnych kotłów jest materiał, który jest odporny na działanie kondensatu. Najczęściej są wykonywane ze stali nierdzewnej lub ze stopów aluminium i krzemu. Zużycie paliwa spada aż o 30 procent w porównaniu ze starymi konstrukcjami tradycyjnych kotłów. Warto podkreślić, że mają zamkniętą komorę spalania co przekłada się na bezpieczeństwo.
Jak działa kocioł gazowy?
W trakcie pracy wentylator z zespołem gazowym podają do palnika odpowiednią mieszankę gazu i powietrza. Po spaleniu paliwa i uwolnieniu gorących spalin trafiają one do dwustrefowego wymiennika ciepła. Zostają one wstępnie schłodzone i oddają część energii do instalacji. W ostatniej sekcji wymiennika następuje schłodzenie do około 40 stopni Celsjusza, para w spalinach zostaje skroplona i energia zostaje przekazana do wody w instalacji. Chłodne spaliny uciekają do atmosfery, a kwaśny kondensat trafia do kanalizacji.
Dzięki zamkniętej komorze spalania, kocioł kondensacyjny jednym przewodem pobiera powietrze z zewnątrz budynku, a drugi przewód odprowadza spaliny na zewnątrz. Takie rozwiązanie gwarantuje brak dyskomfortu związanego z napływem zimnego powietrza podczas pracy oraz nie ma ryzyka związanego z przedostaniem się spalin do pomieszczenia w wypadku niedrożności tradycyjnego komina. Kocioł kondensacyjny zapewnia dużo wyższy komfort i bezpieczeństwo dzięki cichej pracy i odseparowaniu komory spalania od powietrza w pomieszczeniu.